آشنایی کامل با گاز مبرد R407C - بازرگانی گرام - تجهیزات سرمایشی برودتی

نوشته شده توسط: بازرگانی گرام (بخش محتوا)
8 ماه قبل
559 بازدید

سیستم‌های خنک‌کننده انواع مختلفی دارند، از کولرها و چیلرها تا یخچال‌های خانگی و سردخانه‌های صنعتی. در این میان نقطه‌ی مشترک مکانیزم اکثر آن‌ها، استفاده از گاز مبرد برای سرمایش است. گازهای مبردی بسیاری وجود دارند که با ویژگی‌های گوناگون فیزیکی و شیمیایی خود برای سیستم‌های متفاوت به کار گرفته می‌شوند. ما تلاش می‌کنیم در مطالب بلاگ بازرگانی گرام شما را با خواص این گازها بیشتر آشنا کنیم. در این مطلب به آشنایی بیشتر با گاز مبرد R407C خواهیم پرداخت.

خواص شیمیایی گاز R407C

مبرد R407C یک گاز مستقل نیست، بلکه از مخلوط سه گاز R32، R125 و R134a تولید می‌شود. این گازها به ترتیب باعث ایجاد ظرفیت گرمایی، کاهش اشتعال پذیری و کاهش فشار می‌شوند و حاصل اختلاطشان یک گاز با خواص زئوتروپیک است. نقطه‌ی جوش هر یک از گاز‌های سازنده R407C متفاوت است اما در کل نقطه‌ی جوش این مبرد -۴۳٫۸ درجه سانتی گراد است.

این گاز در حالت عادی اشتعال پذیر نبوده و جزو کم‌خطرترین مبردهاست. کپسول گاز مبرد R407C معمولا با رنگ نارنجی پررنگ مشخص می‌شود. برای این گاز باید از روغن پلی‌استری (POE) استفاده شود.

جایگزینی R407C به جای R22

این مبرد یکی در زمینه‌ی سازگاری با محیط زیست از جمله‌ی بهترین مبردهاست. همه ساله حجم زیادی از گازهای مبرد وارد هوا می‌شوند که باعث می‌شود صدمات جبران‌ناپذیری به جو زمین و لایه‌ی ازون وارد شود. به همین خاطر تلاش زیادی به شیوه‌های مختلف در نقاط گوناگون جهان صورت می‌پذیرد تا گازهای کم‌ضررتر جایگزین مبردهای مخرب شوند. گاز R407C یکی از بهترین و بهینه‌ترین جایگزین‌ها برای مبرد قدیمی R22 است.

در کشورهای توسعه‌یافته ساخت تجهیزات سرمایشی و تبریدی که با گازهای مضر مثل R22 کار کنند ممنوع شده است. همچنین تشویق یا الزام به تعویض مبرد مصرفی سیستم‌های فعلی با گازهای کم‌ضررتر انجام می‌شود. R407C به دلیل شباهت‌های زیادی که در جنبه‌های فیزیکی و ترمودینامیکی با R22 دارد جزو انتخاب‌های خوب برای جایگزینی است. البته این جایگزینی می‌بایست توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. حتما باید مبرد قبلی به صورت کامل خارج شود و سپس R407C در حالت مایع شارژ شود.

از جمله کاربردهای گاز مبرد R407C در کولرهای گازی، یخچال‌های فروشگاهی و تجاری و … است. دلایل بسیار زیاد فنی و غیر فنی وجود دارد که اگر تجهیزات شما از مبردهای قدیمی همچون R22 استفاده می‌کند هر چه زودتر آن را تبدیل به R407 کنید.

خرید گاز مبرد R407C

همان طور که همیشه تاکید کرده‌ایم، استفاده از برندهای با کیفیت تولیدکننده‌ی مبرد در دراز مدت به حفظ سلامت سیستم سرمایش شما کمک می‌کند. متاسفانه ممکن است برخی افراد با سواستفاده گازهای مبرد تقلبی و غیر اوریجینال را به شما ارائه دهند. بازرگانی گرام نماینده‌ی رسمی برند کولیب (Starget Coolib) در ایران است. در هر کجای ایران می‌توانید مبرد R407C و سایر مبردهای این برند را از این بازرگانی تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

 

برچسب‌ها, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *