انواع اواپراتور - بازرگانی گرام - تجهیزات سرمایشی برودتی

نوشته شده توسط: gram
2 سال قبل
0 بازدید

دانلود کاتالوگ محصول

شرکت تولید کننده:
استارگت

نشانی مشخصات
http://www.testurl.com

  • گارانتی اصالت و سلامت محصول
  • ارسال به سراسر نقاط کشور
  • نصب، آموزش نگهداری و سرویس

اواپراتور

تبخیرکننده یا اواپراتور (به انگلیسی: Evaporator) ابزاریست که برای تبخیر آب یا دیگر مایعات به کار می‌رود. این ابزار جز ابزارآلات پر کاربرد در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، نوشابه سازی، سیستم‌های تهویه مطبوع و … است.

تبخیرکننده به وسیله‌ای اطلاق می‌شود که با دریافت حرارت سیالی را از فاز مایع به فاز گاز تبدیل نماید و شامل انواع آن می‌باشد که می‌توان به کتل، فالینگ فیلم عمودی، فالینگ فیلم افقی و پلیت تایپ اشاره نمود.

 

طرز کار اواپراتور به این شکل است که این دستگاه شامل دسته ای از لوله های پر پیچ و خم از جنس مس یا آلومینیوم که کویل نامیده می شود، است. پیرامون سطح خارجی کویل، ردیفی از فین های (پره های) آلومینیومی برای افزایش سطح انتقال حرارت نصب می شود. از درون کویل سیال مایعی که قرار است به حالت گازی تغییر فاز دهد، جریان می یابد. از سطح بیرونی کویل معمولا به دو شکل، سیال ثانویه جریان می یابد. یا هوا توسط فن از اطراف آن دمیده می شود و یا اینکه کویل درون یک مایع (مانند آب) غوطه ور می شود. نحوه کار اواپراتور به این شکل است که همواره فشار سیال قبل از ورود به کویل به یک روش خاص کاهش پیدا کرده تا در هنگام ورود با جذب کمترین گرمای ممکن از محیط اطراف خود (سیال ثانویه) تبخیر شود.

مشاهده آنلاین پروژه