ساندویچ پانل ماموت Mammut - بازرگانی گرام - تجهیزات سرمایشی برودتی

نوشته شده توسط: gram
2 سال قبل
0 بازدید

دانلود کاتالوگ محصول

شرکت تولید کننده:
ماموت

نشانی مشخصات
http://www.mammutco.com/

  • گارانتی اصالت و سلامت محصول
  • ارسال به سراسر نقاط کشور
  • نصب، آموزش نگهداری و سرویس

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل گونه ای از مصالح ترکیبی می باشد که از یک لایه میانی که ساخته شده از فوم، پلی اورتان، پشم سنگ و سایر مواد دیگر ساخته شده است. ساندویچ پانل  از دو طرف با لایه های فلزی مانند آلوزینک و گالوانیزه احاطه شده است.

انواع ساندویچ پانل

جنس ساندویچ پانل

الف- از نظر جنس لایه بیرونی می توان  ساندویچ پانل ها را به انواع یک رو ورق یک رو فویل، دو رو فویل، دو رو نایلون، یک رو ورق یک رو کاغذ تقسیم بندی کرد.

پوشش ها فلزی استفاده شده در ساندویچ پانل های شرکت ماموت دارای مقاومت به خوردگی و استحکام بالا است. ورق تهیه شده از آلوزینک از جنس فولاد کربنی با پوشش آلیاژی ۵۵% آلومینیوم، ۴۳% روی و ۱۶% سیلیکون تشکیل شده است که عنصر آلومینیوم جهت مقاومت به خوردگی و عنصر روز خواص ضد سایش ورق را افزایش می دهند.

تمامی ورق های مذبور پیش رنگ بوده و طی فرآیند پوشش دهی کویل کوتینگ رنگ شده است و با تنوع رنگ های مختلف، محدوده گسترده ای از انتخاب فام را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. پوشش رنگ از نوع رزین پلی استر کوره ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرونی و ۷ میکرون رنگ پرایمر کوره ای داخلی جهت اتصال بهتر ورق به فوم می باشد.

مجتمع صنعتی ماموت بنا به سفارش مشتری، امکان تولید ساندویچ پانل با ورق استیل جهت مصرف در صنایع غذایی و ورق آلومینیوم جهت مصارف ساختمانی را دارد. در جدول زیر برخی از خواص مکانیکی و شیمیایی ورق های استفاده شده در پوشش ساندویچ پانل های مجتمع ماموت ذکر شده است.

ب- از نظر جنس فوم و مواد پر کننده

۱-فوم پلی اورتان (PUR)

۲- پلی ایزوسیونات (PIR)

۳- پلی استایرن سخت

۴- الیاف معدنی – پشم شیشه و پشم سنگ

۱-فوم پلی اورتان (PUR)

این ترکیب عایق بسیار قدرتمندی است که از پلی یول و ایزوسیانات و مواد کاتالیزور تشکیل شده است. وجود خلل و فرج (سلول های هوایی) آنرا به یک عایق حرارتی و صوتی عالی تبدیل کرده است. ساندویچ پانل های ساخته شده مجتمع صنعتی ماموت با دانسیته ۴۰ کیلوگرم بر متر مربع و جذب رطوبت کمتر از یک درصد حجمی و مقاومت فشاری بالا، به یکی از بهترین مواد پیش ساخته در کشور تبدیل شده است.

همچنین بر طبق استاندارد DIN 4102-1 میزان شعله وری این نوع فوم در کلاس B1-B2 قرار دارد.

۲- پلی ایزوسیونات (PIR)

این نوع فوم از انواع بهبود یافته فوم پلی اورتان می باشد که دارای عملکرد بهتر در مقابل اشعه و حرارت می باشد. ساختار مولکولی ایزوسیونات مستحکم تر بوده و بدین معناست که در مقابل شکست و آتش سوزی مقاوم تر است. مزایای دیگر ایزوسیونات نظیر سهولت در تولید، مصرف انرژی در فرآیند تولید، قیمت ارزان، عملکرد بهتر مکانیکی، عدم جذب آب و عمر بالا، آنرا به جایگزین مناسبی برای عایق های معدنی کرده است. جدول زیر برخی از خواص شیمیایی و مکانیکی فوم ساندویچ پانل را نشان می دهد.

کاربرد ساندویچ پانل

بدلیل کاهش وزن و مقاومت بالای دیواره های ساخته شده از ساندویچ پانل، کاربرد آن بطور روز افزون در حال رشد است. در ادامه به برخی از کاربردهای ساندویچ پانل اشاره می گردد:

-ساخت انواع کانکس و خانه های پیش ساخته

– ساخت اتاق های سردخانه ای ثابت و متحرک

– ساخت سالن های ورزشی و سازه های صنعتی

– ساخت دیواره و سقف سوله و انبارها

– ساخت اتاق های ایزوله و بیمارستان های سیار

ساندویچ پانل سقفی ماموت

ساندویچ پانل های سقفی ماموت با طرح شادولاین ذوذنقه ای تولید می گردد و بدلیل همپوشانی در طول پانل، آببندی فوق العاده ای صورت می گیرد. اینگونه پانل ها با اتصال ورق آلوزینک تولید شده توسط ماموت بصورت سفالی، زیبایی دوچندان می شود.

ساندویچ پانل دیواری ماموت

از این نوع پانل جهت پارتیشن بندی و دیواره های ساختمان ها و سازه ها استفاده می گردد و در دو نوع ساده و شیبدار تولید می شود. بدلیل طراحی برو رفتکی ها و برآمدگی ها، استحکام هنگام مونتاژ بالا رفته و همپوشانی مناسبی ایجاد می گردد.